42 סוגי שימי עם לילה ג'ובנה

סדנה של 42 סוגי שימי ו-1001 וריאציות עם מלכת השימי – לילה ג'ובנה.

סדנה משולשת סוחפת של לילה ג'ובנה (גרמניה) לצלילי התיפוף של בעלה רולנד הפכה לאחת החוויות הבלתי נשכחות של פסטיבל ריקודי בטן הפנינה האוריינטלית 2013 בעכו.

אין עוד רקדנית שעושה שימי כמו לילה

פורמט ייחודי ומקיף של הסדנה הנו פרי עבודת ניתוח וסיווג של סוגי השימי השונים עם התייחסות למקצבים וסגנונות הריקוד השונים, הקשר היסטורי וגאוגרפי, פירוק הטכניקה לגורמים, פיתוח מודעות ואבחנה בשרירי הגוף המופעלים בכל תנועה ותנועה.

בגדול ניתן להגדיר את תנועת השימי האופיינית כל כך לריקודי בטן כוויברציה מהירה של החלקי הגוף, לרוב מוכרת כתנועת אגן או חזה. ואילו האם חשבתם אי פעם על שימי של יד, ראש או למשל לשון?

שכבות

ריקודי בטן עוסקים הרבה בנושא ההפרדה של תנועות חלקי גוף שונים. תנועות השימי והליכות שלושת רבעי משולבות לעתים קרובות עם תנועות רכות וארוכות של החלק העליון והידיים. ביצוע תנועות כה שונות בו זמנית דורש מודעות עמוקה ותרגול רב של כל חלק בנפרד ואז שילוב של השניים יחד.

לשילובים אילה לילה קוראת שכבות וכך נולדו ה-1001 וריאציות שהיא מציגה בסדנה. שילובים של 2,3 או אפילו 4 סוגי שימי בו זמנית, הוספת תנועות גמל, עיגול, צלעות, הליכות 3/4 ועוד, יוצרים מספר אינסופי של אפשרויות. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להפעיל את הדמיון ולתרגל, לתרגל ולתרגל.

האנרגיות

תחשבו על קרוב ל-4 שעות מלאות של שימי רצוף עם הפסקות קצרות. שיעור ריקודי בטן שכזה יכול בקלות להפוך לטכני ומשעמם, כמעט אימון ספורט.  אבל לא במקרה של לילה!

הסדנה המשיכה להפתיע שוב ושוב עם רעיונות וטיפים חדשים ומקוריים. הקרח "נשבר" מהר מאוד עם הומור ושיחות "small talk" בגובה העיניים וחיוך מאוזן לאוזן. המשתתפים במהרה מצאו עצמם רוקדים במעגל ענק, צוחקים ומשמיעים "קולולו" בקולי קולות בדומה לשבט נשים פראי, למרות שהוא כלל גם רקדן בטן אחד.

Shimmies with Leyla Jouvana

Leyla Jouvana official website

Leyla Jouvana
לילה ג'ובנה

למדו יותר תנועות שימי

לילה ג'ובנה ורולנד בפסטיבל הפנינה האוריינטלית בעכו 2013

המלצות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *