ריקוד בלאדי

סגנון בלאדי של ריקודי בטן – מסע רוחני לעומק נשמתה של האישה.

סגנון ריקוד בלאדי מייצג מסורת עממית כפרית בעלת מקצב מזרח תיכוני. פירוש המילה "בלאדי" הוא "ילידים", "הארץ", "כפרי". סגנון הבלאדי כולל בתוכו ריקודים מצריים מסורתיים אך גם התפתחויות של השנים האחרונות בתחום הפופ ערבי. אם כי המונח מתייחס למבנה הבסיסי של קצב הבלאדי לצלילי הדרבוקה.

מוסיקה וריקוד בלאדי התפתחו יחד. המוסיקה המקורית הייתה מבוצעת בכלי הקשה מצריים מסורתיים – דרבוקה, ריק ודאף. בתחילת המאה העשרים התחילו תהליכי הגירה לסביבה עירונית והביאו איתם כלי נגינה חדשים שהלכו והשתלבו במנגינות ומקצבים עממיים ולפתע קיבלו צבע חדש.

סדנת בלאדי

מוסיקה וריקוד בלאדי עוסקים בחיים היומיומיים של אנשי הכפר ומהווים חלק בלתי נפרד מהחתונות, חגיגות וחפלות.  מהות הריקוד בלאדי תמונה בשורשים של התרבות והמסורת הערבית. רקדנית בלאדי מביטה עמוק לתוך הנשמה של הנשים וחושפת אהבה של אימא, שמחתה ואושר של הכלה, כאב וצער של אבדן.

רקדנית בלאדי - ריקודי בטן

תנועות ריקוד בלאדי המסורתי עדינות, פלרטטניות וקופצניים. הריקוד נמוך והתנועות קטנות, קרובות לאדמה, בניגוד לתנועות המרחפות של הסגנון המודרני. לפעמים הריקוד הוא מאוד מלודרמטי ותיאטרלי, משלב הבעות פנים מגוונות ושפת גוף כדי לספר לנו סיפור.

סדנת ריקודי בטן בלאדי היא מסע רוחני לנשמתה של האישה האוריינטלית שחושפת את העולם הפנימי והמרתק שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *