סדנת סולו תופים עם תמר בר גיל

קייטנת קיץ – כך קוראת תמר לסדרת הסדנאות שהיא מעבירה באוגוסט מדי שנה לתלמידותיה ולרקדניות אחרות שמשתוקקות לספוג מהקסם שלה.

זאת הסדנה השלישית של תמר בר גיל שבה זכיתי להשתתף. בניגוד לסדנאות הקודמות שהתקיימו במסגרת הפסטיבלים של ריקודי בטן, הפעם הייתה זאת סדנה מעמיקה יותר בהרשמה מראש – שני מפגשים של חמש וחצי שעות לימוד סך הכל במרכז ביכורי העטים בתל-אביב (אוגוסט 2013).

סדנה עם תמר בר גיל

השלווה המחושבת

הדבר הראשון שתמיד הרשים אותי מאוד בסדנאות של תמר וגם בריקוד שלה זה הרוגע והשקט הפנימי שיוצא ממנה, משתלט על התלמידות והקהל, יוצר פוקוס וריכוז מקסימלי ומעניק תחושה של ביטחון ושלווה. השיעורים בנויים בצורה מחושבת, הייתי אומרת אנליטית – תכונה שלא כל כך אופיינית לתחום של ריקודי בטן בדרך כלל. יש מחשבה מאחורי כל דבר שנעשה במהלך השיעור – הסדר של קטעי הריקוד, חלוקת הזמן, אופן הלימוד של כל תנועה, התייחסות למעברים בין קטעי הריקוד, תרגול.

תזיזו את ה… אוזניים?

השאלה "מה היה קודם – מוזיקה או תנועה?" יכולה להישמע לעתים מקבילה לסוגיית הביצה והתרנגולת. לא במקרה של תמר בר גיל! הריקוד של תמר ניזון בראש ובראשונה מהמוזיקה ובשיעורים שלה תלמדו לא רק להזיז את האגן, אלא גם להפעיל את האוזניים. לכל קומבינציה יש סיבה שמתחילה במנגינה ומקצב, לכל קטע מוזיקה יש אופי ולכל דום וטאק – שם מיוחד בשפה הייחודית של תמר. המוזיקה והתנועה יוצרים יחד הרמוניה מושלמת.

הקסם

עמלנו חמש וחצי שעות, השתלטנו על הריקוד כמה שאפשר, תיעדנו את עצמינו בכל אמצעי מדיה שבא ליד ואז תמר ביצעה אותו לבד פעם נוספת בשבילינו והריקוד פשוט נראה אחרת. לפתע הפיחו רוח חיים בכוראוגרפיה המוכרת והיא התחילה לנשום ולבעוט. היה בריקוד משהו שלא היה שם קודם, שנולד ממעמקי התודעה, העולם הפנימי והסודי, משהו שאי אפשר להעתיק – הקסם של תמר.

המלצות

  1. מאת אוולין קטרי‏:

    לרקוד עם תמר וללמוד מתמר בר גיל זה הדבר הטוב ביותר שקרה לי מאז שהתחלתי לרקוד. מעבירה בדרכיה הקסומים את סודות האהבה והרצון להצליח ולהתמיד. ההבנה שלה לריקוד והגעונות שבה משאירים אותי כל פעם מחדש עם טעם של עוד ועוד . בקיצור זכות גדולה ללמוד מתמר.
    הקייטנות תמיד מגוונות ועסיסיות מלומדות בדרך מקצועית ומדוייקת. ההקשבה לקצב ולמוזיקה מדודים כמו מתכון אפיה להצלחת עוגת שכבות בטעם שוקולד ומקושט מקצפת מיוחדת וטעימה .
    אוולין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *